أخبار المجلسبيانات المجلسقرارات المجلسلجان المجلس

جبهة الشعوب غير الفارسية تتضامن مع انتفاضة الشعب الأحواز ي

جبهة الشعوب غير الفارسية تتضامن مع انتفاضة الشعب الأحواز ي

أصدرت جبهة الشعوب غير الفارسية المطالبة بحق تقرير المصير بياناً تضامنيًا مع انتفاضة الشعب العربي الأحوازي والتي جاءت على خلفية عملية اغتيال الشاعر الشهيد حسن الحيدري.

وتضمن بيان جبهة الشعوب على حق الشعوب غير الفارسية المحتلة من النظام الفارسي في تقرير مصيرها والنضال ضد المحتل حتى تحرير كامل أراضيها.

كما أكدت الجبهة على أن مقاومة الشعوب غير الفارسية ضد المحتل الفارسي هي مقاومة واحدة في خندق واحد، وأن اصطفاف الشعوب ووحدتها هي بمثابة المسمار الأخير في نعش المحتل الإيراني.

وحث البيان المجتمع الدولي إلى تفعيل المادة التي تنص على حق تقرير المصير على الشعوب غير الفارسية المحتلة من قبل الكيان الصفوي.

علماً أن جبهة الشعوب غير الفارسية هي ائتلاف من تيارات وتنظيمات من الشعوب المحتلة من قبل إيران تطالب بحق تقرير المصير تأسست عام ٢٠٠٥م.

إليكم نص البيان :

جبهه ملل برای حق تعیین سرنوشت ” ایران” از مبارزات ملت عرب الاحواز حمایت می کند

مبارزات ملل غیر فارس تحت اشغال ایران برای رهای از اشغال وارد فاز نوین شده و روز بروز رادیکالتر از پیش به اعتراضات میدانی ادامه می دهد. جوانان پرشور این ملل با جسارت و نوآوریها ی خود عرصه را بر اشغالگران فارس تنگ تر کرده سنگر ها را یکی پس از دیگری فتح می کنند.

علیرغم سرکوب نظامی شدید رژیم اشغالگر فارس ملت مبارز عرب الاحواز در چند روز اخیر با اعتراضات گسترده خیابانی پرچم اشغالگران فارس را به پایین کشیده و پرچم ملی الاحواز را بر افراشت.این اقدام غرور آفرین بر ملت غیور غرب الاحواز مبارک باد. این پیام قاطع و روشن ملت عرب الاحواز و مصمم بودن آن در برپایی مجدد دولت مستقل الاحواز بر منطقه و جهان است .

رژیم اشغالگر و تروریست ایران با سرکوب ، ترور و ایجاد رعب و وحشت سعی در گسترش اشغالگری هایش داشته و میلیاردها دلار از پول نفت ملت عرب الاحواز را برای تسلط بر کشورهای عربی هزینه کرد ، ولی با اعتراضات مردمی در عراق و لبنان این پروژه اشغالگری با شکست روبرو شده وهر روز ضعیف تر می شود . در چنین شرایطی اتحاد عمل بین ملل غیر فارس و اعتراضات هماهنگ این ملل ضربه نهایی بر پیکر رژیم اشغالگران ایران خواهد بود .
جبهه ملل برای حق تعیین سرنوشت ” ایران” از مبارزات رهای بخش ملت عرب الاحواز قاطعانه حمایت کرده به روان پاک شهدا سلام می فرستد و دیگر ملل غیر فارس تحت اشغال ایران را به همکاری بیشتر دعوت می کند تا با اتحاد و هماهنگی مبارزاتی رژیم تروریست ایران را از سرزمینهای اشغالی بیرون و دولت های مستقل خود را بر پا کنیم. پیروزی نزدیک و از آن ماست.
با درود فراوان بر مبارزان خستگی ناپذیر عرب الاحواز
جبهه ملل برای حق تعیین سرنوشت ” ایران” 11 نوامبر 2019

مقالات ذات صلة

اترك تعليقاً

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *

زر الذهاب إلى الأعلى